29 września 2023, 09:28

Gdzie i jak schować, ukryć sejf w domu, biurze?

Gdzie i jak schować, ukryć sejf w domu, biurze?

Gdzie i jak schować/ukryć sejf w domu/biurze?

Jak zaaranżować miejsce w domu, aby ukryć sejf na broń?

Sejf na broń, kasa, szafa na broń nie są meblem ani elementem dekoracyjnym mającym na celu upiększenie wnętrza pomieszczenia. Wręcz przeciwnie, często są to przedmioty wielkie i mosiężne, niepasujące do wystroju wnętrza. Dlatego warto zaaranżować je w taki sposób, aby je ukryć lub zamaskować. W przeciwnym razie przyciągną niepotrzebną uwagę dzieci, gości i włamywaczy. Ukrycie sejfu, szafy czy kasy nie stanowi problemu, jeśli masz do tego specjalne pomieszczenie, ale może to być problem, jeśli nie masz w domu wydzielonego miejsca i nie masz pojęcia, jak zakamuflować np. sejf na broń.

Powody, dla których warto ukryć sejf na broń.

Być może zastanawiasz się, dlaczego powinieneś ukryć sejf na broń? Przede wszystkim Twoje dzieci nie powinny wiedzieć, gdzie przechowujesz broń palną. Jak wiadomo ciekawość w połączeniu z niebezpiecznym sprzętem może być tragiczna w skutkach. Ale jak mówi stare przysłowie, czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Nie wiedząc o istnieniu sejfu na broń, Twoje dzieci z pewnością nie będą próbowały się do niego dostać.

Poza tym, jeśli ukryjesz sejf na broń poza zasięgiem wzroku, zwiększysz bezpieczeństwo swojej broni palnej.

Nie ulega wątpliwościom, że każdy włamywacz, który włamie się do czyjegoś domu i zobaczy sejf, będzie próbował go otworzyć. Niektórzy przestępcy dysponują dość wyrafinowanymi narzędziami i mogą dostać się do środka sejfu. Nawet jeśli metody włamywaczy zawiodą, mogą wyrządzić sejfowi niemałe szkody.

Sposoby ukrycia sejfu na broń

Skoro już jest jasne, że zakamuflowany sejf na broń jest znacznie bezpieczniejszy, wróćmy do pytania, jak go ukryć. Istnieje kilka praktycznych zasad, które mogą Ci w tym pomóc.

Garaż
Pierwszą rzeczą, którą zalecamy wziąć pod uwagę, jest to, że miejsca rzadko odwiedzane przez członków rodziny i gości są naprawdę najlepsze. Garaż jest jednym z nich. Jednak podczas wjazdu i wyjazdu garaż trzeba otwierać i zamykać, co oznacza, że ​​ciekawscy sąsiedzi lub nieznajomi mogą zobaczyć, co się w nim znajduje. Istnieje naprawdę sprytne rozwiązanie, jak ukryć sejf na broń w garażu i zabezpieczyć go przed wykryciem przez nieznajomych mających złe zamiary.

Należy go przykryć maskującą siatką lub jakimkolwiek kawałkiem materiału zasłaniającym przód sejfu, dzięki czemu wygląda jak szafka. Wtedy patrząc z ulicy nikt nie rozpozna sejfu ukrytego pod bezpieczną osłoną.

Gabinet
Gabinet jest również dobrym miejscem do przechowywania sejfu. Zwłaszcza ten, który jest połączony z twoją sypialnią i zamknięty. Ale nawet jeśli tak nie jest, wiemy, jak ukryć broń w gabinecie.

SZAFA_1B_2.png

Można go zaaranżować jako mebel, schować za zasłoną lub wiszącym organizerem, przykryć kocem czy zbudować wokół niego szafkę.

BIURKO_2_2a.png

Spiżarnia
Spiżarnia to naprawdę jedno z najbardziej nieoczekiwanych, a tym samym bezpiecznych miejsc do przechowywania sejfu na broń. Z jednej strony nie jest to atrakcyjne dla włamywaczy, z drugiej strony sejf można łatwo ukryć na półce za sprzętem kuchennym. Możesz także skorzystać z niektórych metod wymienionych powyżej, które opisują, jak ukryć sejf na broń w gabinecie.

Przechowywanie w ścianie lub podłodze

Inną alternatywą jest zakup sejfu ściennego lub podłogowego. Mają one specjalną konstrukcję i są montowane w ścianie lub podłodze. Takie przechowywanie jest całkowicie niewidoczne dla włamywacza. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać odpowiednie miejsce, w którym będziesz mógł zamontować sejf. Choć wymaga to trochę czasu, pieniędzy i wysiłku (ponieważ trzeba zrobić dziury w ścianie lub podłodze i zamontować skrzynkę), na pewno się opłaci. Możesz zainwestować swoje zasoby raz i mieć spokój ducha na zawsze.


aa.36.jpg

Wadą sejfów ściennych i podłogowych jest to, że jeśli włamywacz już je odkryje to nie potrzeba wiele, aby się do takiego sejfu dostać, ponieważ nie jest on tak naprawdę stworzony, aby wytrzymać próbę włamania przez podważanie lub wiercenie przez dłuższy czas. Ponadto sejfy ścienne i podłogowe zazwyczaj nie są ognioodporne i mają bardzo ograniczoną przestrzeń wewnątrz.

bb.29.jpg

Ukryte meble
Możesz także pomyśleć o tym, jak ukryć sejf na broń w meblach domowych. Sejfy na broń o niewielkich rozmiarach z łatwością zmieszczą się na stoliku nocnym, pod łóżkiem, stolikach z ukrytymi schowkami, ławce do przechowywania, a nawet na komodzie. Wysokie sejfy na broń można zamontować w szafie za wiszącym organizerem.

LOZKO_1_2c.png

Dekoracje
Nawet jeśli masz ogromny sejf na broń to nic się nie martw. Wiemy, jak zakamuflować duży sejf na broń. Można go ozdobić w zależności od pory roku. A może powiesisz na nim plakat bożonarodzeniowy lub halloweenowy albo postawisz z przodu roślinę pokojową? 

Podsumowanie

Podsumowując, kamuflaż sejfu to dobry sposób na zwiększenie bezpieczeństwa. Musisz zainwestować czas i wykazać się kreatywnością, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, które będzie dla Ciebie odpowiednie. Mamy jednak nadzieję, że nasze wskazówki okażą się przydatne. Wszystkie powyższe informacje możesz z powodzeniem zastosować również w przypadku wszelkich kas pancernych czy szaf na broń.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk